• Головна |
  • Новини |
  • Порадник |
  • Фотоальбоми |
  • Форум |
  • Оголошення |
  • Онлайн ігри |
  • Контакти
  • Головна » Новини Тернополя » Тернопіль сьогодні

    Тернополяни мали вибір, коли вирішували, кому довірити свої гроші на омріяну квартиру. Фірма «Будівельник», яка разом із ще кількома учасниками входить до корпорації «Укрбудінвест», приваблювала тим, що тут суми, внесені за майбутнє житло, чітко фіксувалися. За скільки квадратних метрів заплатили, стільки за вами вже рахується, хоч ціни галопують і невідомо якими будуть, доки закінчиться будівництво. Та частина площі, за яку внести кошти люди ще не змогли, дорожчала, сума недоплати росла. А за те, що викупили, доплачувати вже не казали.

    Ця обставина разом із потужною рекламою зробили свою справу — замовників не бракувало. При цьому кожен старався якомога швидше внести всі кошти чи принаймні якнайбільше й мав надію справити новосілля у визначений договором час.

    Про те, чому не так сталося, як гадалося, сказано й написано вже багато. На сайті корпорації, зрозуміло, як одна з причин згадувалася криза. Надибуємо там і таке пояснення: «Протягом останніх двох років «Будівельник» перевіряли практично всі правоохоронні органи — вилучались документи, накладалися штрафи… Це не могло не відобразитись на роботі підприємства. Нас змусили зупинитись». А що викликало ці численні перевірки? І на це запитання знаходимо відповідь на сайті. Президент «Укрбудінвесту» Зіновій Щепановський змальовує ситуацію так: «…у 2006 році на місцевих виборах я зайняв друге місце серед претендентів на посаду тернопільського міського голови. Почалася гостра протидія зі сторони Романа Заставного». Узагалі-то міський голова не керує ні міліцією, ні прокуратурою, але пояснення від корпорації зводилися до того, що саме з його ініціативи «Будівельнику» встромляли палиці в колеса. Навіть була порушена кримінальна справа, яку згодом закрили. Міськрада відмовилася виділяти підприємству землю і на аукціон під будівництво нічого не виставляла. Доводилося брати площі в оренду або купувати в приватних осіб. Але всьому настає колись кінець. Ситуація докорінно змінилася, коли обласну держадміністрацію очолив Михайло Цимбалюк. Влада всіляко сприяє роботі, «до кінця 2010 року буде здано в експлуатацію 12 будинків, а це — 1157 квартир».

    А нещодавно вже новий голова облдержадміністрації, Валентин Хоптян, провів нараду з наболілого питання. Визначив будівельникам нову дату: до 10 лютого — ні, не закінчити, а хоча б відновити роботи на об’єктах.

    Інвестори ж уже не особливо твердо покладаються на будівельників та владу. Думають, як би то самим порятуватися і не втратити своїх грошей. Люди, які вже сподівалися справити новосілля за поки що будівельною адресою: вул. Довженка, блок «Б» (в угодах записано: «Планове закінчення будівництва та здача будинку в експлуатацію: 2010 р.», а фактично там з 10 поверхів зведено лише 6 і нічого на сьогодні не робиться), створили ініціативну групу. Зробити це, до речі, було дуже нелегко. Списки інвесторів — конфіденційна інформація, їх нікому не показують. Чому майбутньому новоселові не можна знати, хто його сусідом буде, мабуть, тільки керівництву «Укрбудінвесту» й «Будівельника» відомо. Лише деяким керівникам ініціативних груп удалося зібрати інвесторів. Знайшли один одного й майбутні мешканці згаданого блоку «Б». І вирішили, що вони вже тепер мають стати власниками того, за що заплатили. Аби на випадок банкрутства будівельної організації (а таку сумну перспективу люди припускають, не зважаючи на запевнення і Зіновія Щепановського, і влади) хоч те, що вже збудоване, залишилося їм, а не потрапило в розпорядження виконавчої служби. Процедура довга й недешева, але її вже розпочали.

    Звичайно ж, люди шукають відповіді на запитання: що сталося, чому фірма, яка не викликала сумнівів, так розчаровує їх? Знайомі з точкою зору Зіновія Щепановського, та при цьому називають ще одну причину. Дуже вже широке поле діяльності в Зіновія Васильовича. То він керує будівництвом, то виконує обов’язки першого заступника начальника головного фінансового управління облдержадміністрації. Далі перебирається до Києва, і там його призначають заступником міністра регіонального розвитку та будівництва. Знову повертається до Тернополя, та невідомо, чому більше уваги приділяє: будівництву чи боротьбі на виборах міського голови? У тих же будівельних організаціях, де керівники тільки однією справою зайняті, проблем менше, а надій на отримання житла в інвесторів більше, хоч криза всіх зачепила.

    Тепер усе ще майбутні новосели чекають, і без перебільшення можна сказати, що з неабияким хвилюванням, 11 лютого. Того дня знову має відбутися «будівельна» нарада, пан Щепановський, сподіваються, на ній повідомить, що роботи на об’єктах відновлені.

    Чи так буде?

    М. ЛУКАШКЕВИЧ.


    http://vilne.org.ua/

    вмерла?


    Розділ: Тернопіль сьогодні | Переглядів: 1981 | Додав: terno | Теги: будівельник, щепановський | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar