Головна » Новини Тернополя » Освіта та наука |
11:08:48 До школи – без мобільного | |
![]() За порушення у школярів забиратимуть телефони, а вчителю можуть винести догану.
Користуватися мобільними телефонами заборонили під час уроків. Наказ Міністерства освіти вступить у дію з 1 вересня. Стосується він як учнів, так і вчителів.
Про заборону повідомлять усім батькам на перших у навчальному році батьківських зборах. – Користуватися мобільним можна лише під час перерви, – зауважила заступник начальника управління освіти міськради Раїса Сауляк. – Адже всяке може статися – чи дитина захворіла, чи з рідним потрібно з нею терміново зв’язатися. Учні повинні зрозуміти, що на уроках користуватися мобільними телефонами не можна. Адже це заважає і відволікає від навчання, переконана Раїса Сауляк. – Мобільні телефони вимикають на різних конференціях і нарадах високого рівня, – каже чиновник. – Тому і на уроках це повинні навчитися робити. Однак, як каратимуть школярів, а тим більше вчителів, в управлінні освіти досі не знають. Кажуть, кожна школа це визначить на свій розсуд на раді школи. – Найімовірніше, якщо учні користуватимуться мобільними під час уроків, то апарати у них заберуть і віддадуть аж після уроків, – каже пані Сауляк. – У гіршому випадку віддадуть лише тоді, коли до школи прийдуть батьки. Що ж до вчителів, то їм можуть винести догану чи зробити зауваження, або, до прикладу, позбавити премії.
Користуватися мобільними заборонили не лише в школах та ПТУ. Це стосується також і вузів. Проте таке обмеження, як виявилося, там вже давно діє. Наприклад, у педуніверситеті — ще з 1 вересня минулого року, розповідає ректор національного педуніверситету Володимир Кравець. Подібна ситуація і в інших вузах міста. – На парах категорично заборонено користуватися мобільними телефонами, – каже ректор. – Їх повинні вимикати як викладачі, так і студенти. Зараз телефони не рідкість, мобільний є у кожного студента. Можна лише уявити, що було б, якби до кожного почали дзвонити, додає пан Кравець. Пару провести було б неможливо. Однак якогось особливого покарання за це у вузах не заведено. – Ми не застосовуємо ніяких диктаторських методів, – каже Володимир Кравець. – Якщо таке стається, то викладач просто робить зауваження і пропонує вийти за двері та поговорити. Іншого разу студент вже вимкне телефон. Ректор зазначає, що у нього на парах ніхто не користується мобільним. Мовляв, студенти вже звикли, що телефони потрібно вимикати. – Мобільний телефон – це засіб комунікації, але він не повинен перешкоджати іншим, — підсумував пан Кравець.
У вузах не карають На перервах — можна
Євгенія ЦЕБРІЙ
http://20minut.ua/ | |
|
Всього коментарів: 0 | |