• Головна |
  • Новини |
  • Порадник |
  • Фотоальбоми |
  • Форум |
  • Оголошення |
  • Онлайн ігри |
  • Контакти
  • Головна » Новини Тернополя » Економіка

    У конференц-залі тернопільського Будинку праці відбулася нарада-семінар керівних працівників обласної служби зайнятості.

    Директор обласного центру зайнятості Петро Химейчук поінформував присутніх про найважливіші питання, озвучені на всеукраїнській нараді Державної служби зайнятості України на тему: «Нові інструменти підвищення ефективності роботи Державної служби зайнятості України» 18 червня ц.р. у м. Каневі на Черкащині, а також порівняв параметри ринку праці Тернопільщини з іншими областями.
    Керівник ОЦЗ повідомив, що міністр соціальної політики України Наталія Королевська зазначила: «Державна служба зайнятості має моделювати майбутнє ринку праці, а не констатувати рівень безробіття. Сьогодні триває боротьба за кожне робоче місце. І хоча ми прекрасно розуміємо, що не служба зайнятості їх створює, однак саме вона має бути тим барометром, котрий вимірює ситуацію у сфері зайнятості, моделює її. Важливою є ваша взаємодія з органами місцевої влади, з роботодавцями, з профспілками». Вона нагадала про три критерії, за якими буде оцінюватися діяльність служби зайнятості: «Перше – це кількість працевлаштованих безробітних на новостворені робочі місця. Друге - скорочення в середньому тривалості безробіття до максимуму 120 днів, що відповідає світовій практиці. І третє - це кількість вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості». Міністр також наголосила, що особливу увагу звертатимуть на працевлаштування малоконкурентних на ринку праці людей: молоді, одиноких батьків, інвалідів, людей старшого віку.

    Петро Рудольфович зауважив, що служба працює у новому законодавчому полі уже 5 місяців, відтак і підходи до виконання функціональних обов’язків як кожного спеціаліста зокрема, так і всього колективу повинні бути модернізовані, націлені, передусім, на максимально швидке повернення шукачів роботи до трудової діяльності та оперативне укомплектування вакансій.

    «Сьогодні ми отримали всі інструменти для роботи, передбачені, новим законом про зайнятість. Застосування цих інструментів має суттєво покращити показники нашої роботи і головний з них – ефективне працевлаштування безробітних, - сказав очільник регіональної служби зайнятості. – Необхідно розгорнути активну роз’яснювальну роботу щодо видачі ваучерів на професійне навчання особам старше 45 років, тісно співпрацювати з роботодавцями з питань створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних із наданням компенсації єдиного страхового внеску; докласти максимум зусиль, аби у розпорядження центрів зайнятості попадала максимальна кількість існуючих вакансій, щоб скоротити тривалість безробіття до 120 днів, працевлаштовувати у перші 3 місяці після звернення не менше 50% осіб, зареєстрованих у центрах зайнятості».

    Петро Химейчук також наголосив на тому, що Президент на останньому засіданні Комітету економічних реформ поставив завдання місцевим органам влади – активізувати роботу із впровадження нового закону про занятість населення. Відтепер кожен губернатор, кожен голова районної адміністрації є прямим партнером служби зайнятості у роботі, відтак повинна бути розроблена відповідна спільна програма заходів на рівні кожного району.

    Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям ОЦЗ Валентина Нікуліна проаналізувала надання послуг особам, які тривалий час перебувають на обліку. Вона підкреслила, що результативність роботи залежить від відповідальності кожного особистого консультанта, ефективного виконання ним ключових функцій. Недопустимо, щоб відділи центрів зайнятості працювали автономно. Дії фахівців структурних підрозділів мають тісно переплітатися для досягнення єдиної цілі – підвищення рівня зайнятості краян.

    Заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям ОЦЗ Наталія Косенко зупинилась на наданні фахівцями базових центрів зайнятості соціальних послуг роботодавцям та детально розповіла про механізм компенсації єдиного внеску у випадку працевлаштування безробітних на нові робочі місця.

    - Прошу організовувати зустрічі з тими роботодавцями, які створюють нові робочі місця, відстежувати кожне зареєстроване новостворене підприємство у своєму районі, співпрацювати з керівництвом ПОУ і пропонувати працевлаштовувати безробітних. Те саме стосується і діючих підприємств, де виникають нові вакансії, - наголосила Наталія Василівна.

    Підбиваючи підсумки наради, Петро Химейчук сказав: «Сьогодні стартує грандіозна Державна програма активізації економіки. У ході її виконання буде інвестовано сотні мільярдів гривень. Наше завдання – долучитися до виконання програми і забезпечити належний рівень працевлаштування безробітних. Необхідно активно співпрацювати з органами влади та роботодавцями, які залучаються до реалізації державних цільових програм та інфраструктурних проектів».


    Розділ: Економіка | Переглядів: 2191 | Додав: | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar