• Головна |
  • Новини |
  • Порадник |
  • Фотоальбоми |
  • Форум |
  • Оголошення |
  • Онлайн ігри |
  • Контакти
  • Головна » Новини Тернополя » В Україні

    У неділю ввечері президент США оголосив, що під час американської спецоперації на півночі Пакистану в перестрілці вбито Усама Бен Ладен. Після терактів 11 вересня ліквідація лідера «Аль-Каїди» була для США нав'язливою ідеєю. «Ми можемо сказати, що справедливість восторжествувала», - заявив Обама. Але чи стане усунення символу джихадистів епохальним моментом у боротьбі з глобальним тероризмом? Смерть Бен Ладена нічого не змінює: «Аль-Каїду» давно затьмарили її суперники, стверджує журналіст Time.

    У неділю ввечері президент Обама оголосив, що під час операції, здійсненої за його наказом в Пакистані, був убитий в перестрілці Усама Бен Ладен, повідомляє в блозі на сайті The New York Times журналістка Хелен Купер. «У такі вечори ми можемо сказати, що справедливість восторжествувала», - заявив Обама.

    Смерть Бен Ладена - епохальний момент у війні з тероризмом, вважає журналістка. Можливі два варіанти: або загибель лідера «Аль-Каїди» вдихне нові сили в його прихильників, або вона допоможе переламати ситуацію в Афганістані і стане додатковим імпульсом для виведення американських військ.

    «Звістка про смерть Бен Ладена надихнуло світ: натовпи людей зібралися біля Білого дому і аплодували, чекаючи, поки президент офіційно підтвердить інформацію», - йдеться в статті.

    Як підкреслює El País, американські агенти застрелили Бен Ладена в результаті спецоперації на півночі Пакистану, в ході якої не загинули ні мирні жителі, ні американські солдати. Обама запевнив, що у США є тіло терориста: на думку видання, «це життєво важливе питання для того, щоб уникнути скептичного ставлення, яке ця новина може викликати в радикальних ісламістських колах».

    Ліквідація Бен Ладена останні 10 років була для США нав'язливою ідеєю, пише кореспондент Йоланда Монго. «Хоча Бен Ладен вже три роки не з'являвся на публіці, він продовжував залишатися символом, людиною, якій вдалося здійснити мрію, ще десять років тому здавалася нездійсненною: домогтися інтернаціоналізації джихаду і поширити терор допомогою альянсів з угрупованнями по всьому світу», - відзначає автор.

    Здатність Усами Бен Ладена впливати на інститути американської національної безпеки проявляється навіть після його смерті, пише Financial Times, відзначаючи, що військові бази по всьому світу приведені в стан підвищеної тривоги.

    США та їхні союзники, а також арабські держави побоюються помсти з боку «Аль-Каїди». Держдеп США в неділю виступив з попередженням американських громадян по всьому світу про загрозливу їм небезпеку, пославшись на "підвищення ймовірності антиамериканського насильства» після контртерористичних операцій в Пакистані.

    «Символічне значення смерті бен Ладена важко переоцінити, особливо для США», - пише автор статті Річард Макгрегор. «Те, що США не могли зловити або знищити Бен Ладена протягом усього президентства Джорджа Буша, нависало тінню над його адміністрацією. Для Обами можливість внутрішнього теракту з боку «Аль-Каїди" і пов'язаних з нею структур несла в собі загрозу національній безпеці і політичну загрозу », - відзначає журналіст. Але у своїй промові американський президент визнав, що смерть бен Ладена не означає кінця «Аль-Каїди» або припинення терористичних погроз проти США і їх союзників.

    Журналіст Time Тоні Кейрон в блозі на сайті видання пояснює, «чому смерть Бен Ладена вже нічого по-справжньому не змінює».

    «Справа в тому, що рух Бен Ладена і він сам, до його великої досади, домоглися хіба що другорядного значення у боротьбі за владу в мусульманському світі», - вважає Кейрон. «На місцях» «Аль-Каїду» затьмарили її суперники - Іран, «Хізбалла», «Хамас» і «Брати-мусульмани».

    З середини 2000-х США називають своїм головним ворогом «вісь опору», що об'єднала під керівництвом Ірану Сирію, «Хизбаллу» і «Хамас», пояснює автор. Всі вони набагато сильніше «Аль-Каїди», так як спираються на націоналістичні рухи та локальні чинники. Вони борються з конкретним ворогом, пред'являючи йому чіткі претензії і висуваючи теоретично досяжні завдання.

    «Бен Ладен виявив, що одна лише ефектна військова операція, навіть проти ненависного ворога, необов'язково підніме народ на повстання проти місцевих тиранів або боротьбу разом з ним», - пише автор. Багато арабів вважають, що теракти 11 вересня влаштували ЦРУ або «Моссад». «Серед його своїх одновірців - у сфері, яка важливіша за всі, - бен Ладен виявився повним невдахою», - стверджує автор. За його словами, лише незначна меншість мусульман вважає, що тероризм - підходящий відповідь на дії США на Близькому Сході: «мало хто готовий схвалити нападу на безвинних мирних громадян». В Іраку «Аль-Каїда» один час процвітала, але жорстокі вбивства шиїтів її членами відштовхнули більшість повстанців: навіть багато інсургенти-суніти найнялися в рух, що фінансується США. В Афганістані лідери «Талібану» дали зрозуміти, що не дадуть використовувати свою територію для експорту тероризму, пише автор. «Навіть новий великий теракт не врятує« Аль-Каїду »від занепаду», - підсумовує журналіст.



    Розділ: В Україні | Переглядів: 3853 | Додав: | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar