"Для того щоб Ваша дитина почувала себе добре, перебуваючи в приміщенні,
необхідно забезпечити сприятливий мікроклімат у дитячій."
При цьому, позитивний вплив на самопочуття дитини, як і будь-якої іншої людини, забезпечує комфортна температура повітря в приміщенні, наявність свіжого повітря, відсутність пилу і оптимальний рівень вологості. Дані умови досить легко досягаються. Наявність свіжого повітря забезпечується за допомогою провітрювання, відсутність пилу досягається регулярними вологими прибираннями в дитячій кімнаті. Більшість проблем, які виникають при створенні оптимального мікроклімату в дитячій кімнаті, вирішуються за допомогою гарного кондиціонера. Необхідно вибрати якісне обладнання, яке буде підтримувати необхідну для дитини комфортну температуру по всьому об'єму приміщення, а не тільки на рівні стелі. При використанні кондиціонера в дитячій кімнаті необхідно дотримуватися кількох правил: не допустити безпосереднє попадання повітряного струменя на дитину, і грамотно виставити температуру. Максимальна різниця між температурами в дитячій кімнаті і будь-якому іншому приміщенні в будинку, в якому не використовується кондиціонер, не повинна перевищувати 5 градусів Цельсія. Якщо не дотримуватися цього правила, виникає так звана «кондиціонерна хвороба» - нежить, погане самопочуття, коли людина довгий час перебуває в переохолодженому приміщенні.
Один з головних параметрів, який впливає на самопочуття людей у приміщенні, є відносний рівень вологості. І якщо з підвищеною вологістю все більш - менш ясно, і її небажаність всім відома, то в ситуації, коли повітря осушене, більшість батьків не звертають на це уваги. Адже з низьким рівнем вологості ми стикаємося в побуті набагато частіше. Повітря особливо осушується в зимовий період, коли включено максимальну кількість опалювальних та інших приладів. Недостатній рівень вологості в приміщенні може призвести до постійного пересихання слизових оболонок, у чоловіків можливе виникнення хропіння. На дітей знижена вологість повітря впливає ще більш згубно, особливо це стосується немовлят, які ще перед народженням постійно перебували у вологому середовищі. Недолік вологості в дитячій кімнаті може стати причиною поганого сну, постійної слабкості, поганого самопочуття, у дітей знижується рівень природного захисту організму, порушується обмін речовин і може виникнути дисбактеріоз. Оптимальний рівень вологості в дитячій кімнаті має становити не менше 50 %.
Тому важливим аспектом буде використання хорошого зволожувача повітря для кімнати. Зволожувач для дитячої, крім своєї основної функції - підвищувати рівень вологості в приміщенні, повинен ще й бути безпечний. Зволожувач повітря повинен забезпечувати необхідний мікроклімат комфортного перебування дитини - необхідну вологість повітря.
Види зволожувачів для дітейНайбільш поширеними зволожувачами повітря для дитячої кімнати є ультразвукові зволожувачі повітря. Паровий зволожувач повітря для дитячої є найбільш простим варіантом, але в той же час, найбільш уразливим з точки зору безпеки - дані пристрої випускають гарячу пару, що досить небезпечно, особливо, якщо дитина активна.
Ультразвукові зволожувачі повітря, як наприклад, Boneco 7135, за допомогою спеціальної мембрани розбивають воду на мікрочастинки, утворюючи своєрідний туман, через який проходить повітря і зволожується. Це хороший зволожувач повітря для дитячої, а завдяки інтуїтивному керуванню, розібратися в його функціоналі не складе труднощів. У той же самий час, ультразвукові коливання можуть негативно впливати на організм дитини, особливо маленької.
|