• Головна |
  • Новини |
  • Порадник |
  • Фотоальбоми |
  • Форум |
  • Оголошення |
  • Онлайн ігри |
  • Контакти
  • Головна » Статті » Поради на всі випадки » Здійснюємо пкупку


    "За ступенем незамінності пилосос можна зрівняти з холодильником. Проте вибрати його часто складніше, оскільки технології збору пилу за останні роки зробили крок далеко вперед."

    За ступенем незамінності пилосос можна зрівняти з холодильником. Проте вибрати його часто складніше, оскільки технології збору пилу за останні роки зробили крок далеко вперед.

    Сьогодні складно уявити собі наше життя без деяких побутових приладів. Без фритюрниці або посудомийної машини прожити можна, але як обійтися, наприклад, без холодильника або пральної машини? Погодьтеся - важко. Прилад про який піде мова в цьому матеріалі, в якійсь мірі «родич» пральної машини. Він теж у відповіді за чистоту. Як і без пральної машини, без нього життя було б куди менш комфортною. Мова йде про звичайнісінького домашнього пилососа.

    Почнемо з того, що визначимося - для якого прибирання потрібен пилосос: для сухого або для вологого, оскільки саме за цією ознакою вони і діляться (хоча існують «пилососи-гібриди», які придатні як для сухого, так і для вологого прибирання).

    Пилососи для сухого прибирання знайомі всім. Вони, у свою чергу, діляться на моделі з мішком для збору пилу і без такого. У «сухих» пилососах сміття і пил втягуються всередину потоком повітря і залишаються в пилозбірнику, а саме повітря, пройшовши через систему фільтрів, знову повертається в приміщення.

    Пилососи з мішком для збору пилу

    У пилососі з мішком для збору пилу сміття залишається в призначеному для нього мішку. Сучасні моделі зазвичай призначені для роботи з двома типами мішків: одноразовими (паперовими) і багаторазовими (тканинними).

    Паперовий мішок після заповнення сміттям просто дістають з пилососа і викидають. Погодьтеся - зручно і гігієнічно: користувач з сміттям не контактує. Це великий плюс. Але є й мінуси. Виробники зазвичай включають в комплект постачання певну кількість запасних паперових мішків. Рано чи пізно вони закінчуються і їх доводиться докуповувати. Це додаткові витрати, трата часу. П'ять нових мішків обійдуться в 40-120 грн (*). Незручно також і те, що у різних виробників в пилососа використовуються різні паперові пилозбірники, тому купувати потрібно мішки, які підходять для експлуатованої моделі. Іноді це може бути проблемою.

    Втім, в комплект постачання пилососа часто входить і тканинний багаторазовий мішок для сміття. Можна почати використовувати його, коли паперові мішки закінчаться. У цьому випадку витрачається не доведеться, зате доведеться самостійно звільняти мішок - процедура не з приємних. Тканинний мішок періодично потрібно прати. Крім того, такий мішок, як правило, пропускає більше пилу, ніж його паперовий «колега». Повітря потрапляє у фільтри більш брудним. Зазначимо, правда, що нині є моделі пилососів з багаторазовими мішками на нетканій основі, в цьому випадку ступінь затримки найдрібніших частинок пилу мішком вище.

    Всі «Мішкові» порохотяги мають один відомий мінус. Неважливо тканинний мішок або паперовий, але в міру його заповнення обов'язково буде падати потужність всмоктування пилососа (про цей параметр читайте нижче). У цілому ж, пилососи з мішком для збору пилу забезпечують хорошу якість прибирання приміщення. Додаткові плюси - компактність самих пилососів, а також їх цінова доступність - від 250 грн. (підкреслимо: ми не прихильники покупки самої дешевої техніки, але позначити цей факт необхідно).

    Пилососи без мішка для збору пилу

    Пилососи зі знімним контейнером для сміття ще називають «циклонними». Принцип їх роботи дещо відмінний від оного в «звичайних» пилососів (з мішком для збору пилу). Він побудований на фізичних законах відцентрової сили. Втягнене у пристрій разом з пилом і сміттям повітря закручується всередині спеціального відсіку (рухається по спіралі). Під дією відцентрової сили велике сміття, бруд, відсіваються і потрапляють в призначену для них окрему камеру-пилозбіреик. Дрібні частинки пилу також туди потрапляють, але частина їх осідає на внутрішніх стінках «циклонного» відсіку. Далі повітря, по дорозі пройшовши ще через кілька фільтрів, повертається в приміщення. Це, звичайно, схематичний опис. У деяких моделях "циклонників» можуть бути деякі технологічні відмінності, але в цілому процес виглядає так.

    Головна перевага «циклонників» - постійна потужність всмоктування. Вона не падає (або падає несуттєво) в міру заповнення контейнера-пилозбірника сміттям, тобто якість прибирання завжди залишається висока. Пластиковий контейнер міцніше паперового або тканинного мішка - йому не страшні осколки розбитого посуду, дрібні камені (відомі випадки, коли паперові мішки від такого сміття рвалися). Ще один плюс - швидке і нескладне спорожнення контейнера-пилозбірника. У всякому разі, висипати сміття з нього менш неприємно, ніж з мішка (але пилу при цьому все одно можна «ковтнути» - будьте обережні). Легкий догляд за пилозбірником - він просто миється водою. «Циклонник» не вимагає додаткових витрат - не потрібно купувати нові мішки.

    З мінусів відзначимо, що «циклонники» як правило більш шумніші, ніж «звичайні» пилососи - це особливості технології. Правда, додатковий шум можуть також створювати тверді частинки сміття (крейда камінці і т. д.), які при обертанні усередині пилососа вдаряються об стінки контейнера.

    До основнихфірм , чиї «циклони» найчастіше зустрічаєш у магазинах, можна віднести Dayson (компанія-родоначальник «циклонної» технології), Philips, LG, Samsung, Supra, AEG-Electrolux, Bosch-Siemens. Мінімальна вартість пилососів - від 400 грн.

    Пилососи з аквафільтром

    Багато хто плутає пилососи з аквафільтром з пилососами миючими, проте вони не обов'язково придатні для вологого прибирання (хоча є і такі моделі). Мова йде, перш за все, про іншу технологію фільтрації повітря. Тут усмоктуване повітря надходить у камеру з водою, де перемішується з нею. Велика частина бруду та пилу залишається у воді, а повітря бульбашками піднімається вгору і далі прагне до «виходу» з пилососа, по дорозі проходячи через систему фільтрації і остаточно очищаючись.

    У такого способу фільтрації також є свої плюси і мінуси. Як і в «циклонників», у пилососів з аквафільтром потужність всмоктування не залежить від ступеня заповненості пилозбірника. Також в плюсах проста утилізація бруду і сміття - просто виливаєте воду в каналізацію. Повітря, що виходить з пилососа з аквафільтром, виходить з нього не тільки чистим, але і зволоженим, що, деколи, важливо. До мінусів можна віднести дещо більші розміри пилососів, а також те, що «обслуговувати» такий пилосос (виливати з нього брудну воду) потрібно строго після кожного прибирання - необхідна умова правильної експлуатації.

    Пилососи з аквафільтром дорожчі, ніж моделі з мішком і «циклонники». Ціни починаються з 900 грн. Найбільш відомі виробники - Thomas, Karcher, Zelmer. Samsung, LG, De'Longhi, Ariete.

    Пилососи для вологого прибирання (миючі)

    Конструкція миючого пилососа передбачає два резервуари: один для чистої води з миючим засобом, інший - для води брудної. У процесі роботи миючий розчин під тиском подається на поверхню, що очищається, потім волога всмоктується в пилосос разом зі сміттям і пилом. Вода залишається в пилососі, а повітря, пройшовши через додаткові фільтри, виходить назад в приміщення.

    Миючий пилосос, з одного боку - це універсальний прилад. З його допомогою можна не тільки просто пилососити, але і мити підлогу, якісно очищати різні меблі, плитку, навіть мити вікна (потрібна спеціальна насадка) і т.д. Миючі пилососи - відмінний варіант для алергіків: у зволоженому повітрі частинки пилу важчають і швидко осідають, не викликаючи неприємних наслідків для організму.

    З іншого боку, миючий пилосос не рекомендується використовувати для чищення паркету, килимів на натуральній джутовій основі, деяких видів ковроліну, далеко не всі предмети меблів «люблять» вологу. Миючий пилосос, як правило, річ громіздка. Після кожного прибирання йому потрібне обслуговування: розбирання, злив води, миття і сушка деяких робочих частин. Для миючого пилососа необхідно купувати витратні матеріали - миючі засоби.

    Основні виробники миючих пилососів: De'Longhi, Thomas, Karcher, Zelmer. Ціни починаються з 900 грн. Більшість сучасних миючих пилососів дає можливість здійснювати як вологе, так і сухе прибирання. У деяких моделях передбачено використання як аквафільтра, так і мішка для збору пилу. У продажу також зустрічаються пилососи з парообробкою. Останні, в основному, також відносяться до мийних, однак є й моделі для тільки сухого прибирання, але які вміють «випускати пару».

    Потужність всмоктування


    Потужність всмоктування - один з основних параметрів, на який варто звертати увагу, купуючи пилосос. Чим вище потужність всмоктування, тим краще пилосос справляється зі своїми обов'язками і тим менше сил і часу віднімає прибирання. Але чим вище потужність всмоктування тим, як правило, пилосос і дорожче.

    Для позначення потужності в пилососа у свій час була придумана спеціальна одиниця вимірювання - аероватт. Багато виробників вимірюють потужність всмоктування своїх пилососів саме в аероваттах, хоч ця одиниця виміру і не є загальноприйнятою. Деякі, навпаки, використовують звичайні вати. Часто на корпусі пилососа може бути зазначено, що його потужність, наприклад, 1500 Вт, але в даному випадку мова йде тільки про споживаної потужності! Пилососів з подібною потужністю всмоктування не буває. У сучасних побутових пилососах вона коливається від 150 до 550 Вт.

    Пилососа з потужністю всмоктування 250-350 Вт вистачить для прибирання лінолеуму, плитки, паркету, килимового покриття з невеликим ворсом. Якщо в квартирі є домашні тварини з шерстю або покриття, які важко чистити (килими з довгим ворсом, наприклад), вибирайте пилосос з потужністю всмоктування від 350 до 550 Вт. Дуже бажано, щоб конструкція пилососа передбачала можливість регулювання потужності, причому не тільки за допомогою відкриття спеціального клапана на трубі всмоктування, але і за допомогою зміни інтенсивності роботи мотора.

    Фільтрація повітря

    Система фільтрації дозволяє майже повністю очистити повітря, що повертається пилососом в приміщення. У сучасному пилососі кілька фільтрів (в деяких моделях - до 12, але так багато не потрібно, це скоріше маркетинговий хід). Очищений від крупного сміття (згустків пилу, піску і т.д. - вони залишаються в пилозбірнику), повітря проходить через Передмоторний фільтр і далі добирається до фільтрів тонкого очищення. У сучасного пилососа фільтр тонкого очищення - завжди HEPA-фільтр.

    HEPA-фільтр - це волокнистий матеріал, складений у вигляді гармошки. Волокна мають діаметр 0.65-6.5 мкм, а відстань між ними - 10-40 мкм. Виготовляються він з паперу і скловолокна, або з фторопласту. HEPA-фільтри відрізняються один від одного ступенем ефективності очищення повітря. У сучасних пилососах, як правило, використовуються фільтри HEPA H 11 (ефективність - не менше 95%), HEPA H 12 (99,5%), HEPA H 13 (99,95%), HEPA H 14 (99,995%). Іноді зустрічаються і моделі з фільтрами HEPA H 15 і H 16 (99,99995%). Чим більше число в назві фільтра, тим він ефективніший, а пилосос дорожче.

    Насадки

    У принципі, чим більше у пилососа додаткових насадок, тим краще - пилосос можна використовувати для очищення різних поверхонь. Але все ж, купуючи пилосос, краще не гнатися за їх кількістю, бо більшість із насадок так ніколи і не буде використано. Зазвичай вистачає трьох: основний (для килимів і підлоги), щілинний та для чищення меблів. Деякі виробники придумали «насадки-трансформери». Приміром, порохотяги Electrolux комплектуються насадкою «3 в 1» - одна насадка трансформується в щілинну, в насадку для меблів та для чищення одягу. Це зручно, оскільки немає «зайвих» аксесуарів, які вічно заважають і губляться.

    Деякі (дорожчі) моделі пилососів комплектуються турбощіткою. Такі щітки - з рухомою робочою частиною, яка приводиться в рух потоком повітря (є і турбо-щітки які працюють від електрики). Турбощітка забезпечує «ефект вичісування» - забирає волосся, шерсть тварин і інші забруднення з килимів. Турбощітку, якщо в комплект поставки вона не входить, можна придбати окремо (але не для всіх моделей пилососів). Рівень шуму. Звичайно, чим тихіше працює пилосос - тим краще. Основна маса сучасних пилососів шумить на рівні 70-85 дБ. Далеко не завжди чим потужніший пилосос, тим він переконливіше. У більш дорогих моделях встановлені потужні, але відносно не гучні мотори, продумана звукоізоляція.



    Категорія: Здійснюємо пкупку | Додав: terno (12 Грудня 2010)
    Переглядів: 7257 | Рейтинг: 0.0/0