• Головна |
  • Новини |
  • Порадник |
  • Фотоальбоми |
  • Форум |
  • Оголошення |
  • Онлайн ігри |
  • Контакти
  • Головна » Статті » Поради на всі випадки » Здоров'я


    "Різні способи та поради щодо поліпшення роботи мозку, пам'яті й уваги."

    У жаркий період іспитів і написання дипломної роботи, я зрозумів, що мій мозок працює не так швидко, як би мені хотілося. Не можете зосередитися, внманія розсіюється через це погано запам'ятовую матеріал, не виходить зібрати потрібні думки і сформувати їх правильно. Думаю багатьом знайомі ці симптоми. Так от, я задався знайти кілька дієвих способів для прокачування мозку, нижче наведу деякі з них.

    Одним з головних і необхідних "твіків" вашого мозку є поліпшення пам'яті.

    Тренування пам'яті

    Тренування пам'яті

    Такі ігри як лото, шахи, и даже карти, допомагають оптимізувати пам'ять, якщо періодично грати в шахи зі своїм комп'ютером або, краще, з супеником, то це явно дасть плоди через деякий час.

    лото
    шахи
    карти

    Розгадування кросвордів і рішення ребусів так само корисні для пам'яті. Іноді, коли вам нема чим зайнятися, замість перегляду телевізора можна 5 хвилин посидіти над яким-небудь кросвордом. А якщо у вас все добре з математикою, можна спробувати вирішити простенькі приклади або рівняння з курсу школи.

    додаток Brain Buddies

    На щастя на допомогу нам знову ж таки приходить наш комп'ютер та інтернет, і не потрібно лізти за старими газетами або журналами і шукати там розділи з кросвордами. Наприклад на Facebook є чудовий додаток Brain Buddies , який здатний натренувати вашу пам'ять та увагу за рахунок нескладних, але численних головоломок і завдань. Увага дуже важливо для хорошої роботи пам'яті.

    Щоб що-небудь добре запам'ятати, необхідно отримати про це ясне і яскраве враження. А для цього необхідно зосередитися і уважно вивчити необхідний матеріал. Навіть п'ять хвилин повного зосередження і уважного ставлення до досліджуваного предмета дадуть хороший результат, особливо якщо скористатися не тільки зоровою пам'яттю, але і проговорити вивчаєме вголос. Ще більше допомагає поліпшенню пам'яті застосування зорових асоціацій. Так, вивчивши текст, його необхідно уявити собі у вигляді зорових картинок — це дозволить запам'ятати матеріал надовго.

    Вправи для розвитку пам'яті

    Вправи для розвитку пам'яті

    1. Скажіть собі: запам'ятай це!

    Скажіть собі: запам'ятай це

    Наприклад, якщо вам представили незнайому людину, промовите про себе його ім'я і кажіть собі його запам'ятати. Так ви несвідомо переведете цю інформацію в статус більш важливою.

    2. Знайдіть мотивацію

    Знайдіть мотивацію

    Постарайтеся уявити, чим людина, ім'я якої потрібно запам'ятати, може бути вам корисний в майбутньому? Пошук мотивації буде стимулювати роботу мозку, і запам'ятати ім'я буде легше.

    3. Асоціюйте! «Метод Цицерона», «метод Римської кімнати» або «методом місць».

    Асоціюйте! «Метод Цицерона», «метод Римської кімнати» або «методом місць».

    Суть його полягає в тому, що «одиниці інформації», які необхідно запам'ятати, подумки розставляються в добре знайомій кімнаті в строго визначеному порядку. Потім достатньо згадати цю кімнату, щоб відтворити необхідну інформацію.

    4. Вивчайте іноземні мови

    Вивчайте іноземні мови

    Це самим безпосереднім чином активізує пам'ять та розвиває асоціативне мислення. Чи стане легше запам'ятовувати не тільки іноземні слова, а й факти з повсякденного життя, які раніше вимагали постійного нагадування.

    5. Запам'ятовуйте номери телефонів

    Запам'ятовуйте номери телефонів

    Для початку вивчіть номери телефонів, в тому числі і стільникових, тих, з ким ви спілкуєтеся найчастіше. Потім приступайте до запам'ятовування номерів менш важливих людей. Подивіться на номер, відведіть очі, повторіть цифри про себе - і так до тих пір, поки номер остаточно не залишиться в пам'яті. Надалі непотрібні телефони через непотрібність забудуться, і це нормально. Головне - протримати в пам'яті інформацію хоча б кілька днів.

    6. Спосіб заснований на грі під назвою «кубики».

    Спосіб заснований на грі під назвою «кубики».

    Розвиває пам'ять і увагу. Їм тренують льотчиків, шахістів і спецслужби. Суть: потрібно купити 10 однакових кісток, за розміром і кольором, взяти для початку 3, потрясти в руках (або не в руках), покласти на стіл, підняти руку на частки секунди і знову накрити, так щоб ви побачили всі 3 кістки, сказати , які цифри випали і приблизне розташування кубиків. Поступово кількість кісток збільшувати, спробувати довести до 10. Коли стане легко, можна замінити частину кісток на інші, іншого розміру і кольору. З часом варто змінювати предмети, наприклад, спробувати виконати таке з рисової крупою. Вправу повторювати щодня по 15 хвилин.

    7. Цей спосіб використовують майже всі учасники чемпіонату із запам'ятовування.

    Цей спосіб використовують майже всі учасники чемпіонату із запам'ятовування

    Отже, людина може утримувати увагу на об'єкті до тих пір, поки він йому цікавий і поки він може знаходити в ньому щось нове. Потім увагу слабшає і переключається. Це доведений факт. Суть вправи: уявіть собі будь-який предмет, наприклад, ноутбук, і утримуйте думку на ньому. При цьому з уявним предметом не можна нічого робити, тільки представляти статичне зображення. Через кілька хвилин ви вже будете думати про щось інше, але не про предмет, причому, якщо спочатку ви думали про ноутбук, потім ви починаєте думати яка модель, потім який виробник і т.д. Все думаю щось своє, але в усіх виходить логічний ланцюжок. У той момент, коли ви розумієте, що думаєте вже не про предмет, ви повинні пройти по вашій ланцюжку назад, згадуючи кожна ланка і в результаті повернутися до предмета. Потім повторюємо. Вправу потрібно робити щодня, з урахуванням специфіки - майже де завгодно. Способи підказав Микита Семенов з «SECL GROUP»

    8. Вправа Піфагора.

    Вправа Піфагора.

    Щодня вранці і ввечері треба прокручувати в голові всі події минулого дня, згадуючи їх до самих подробиць і найдрібніших деталей. Крім того слід дати оцінку власних вчинків, скоєних за цей день, задаючи собі наступні питання: "Що я зробив сьогодні? Що не зробив належного? Які вчинки заслуговують осуду і вимагають розгойдування? Яким слід радіти?"

    Освоївши одноденну техніку іспиту свідомості, почніть поступово занурюватися в минуле, згадуючи те, що було вчора, позавчора і т.д. Якщо у вас дістане характеру робити це кожен день, успіх гарантовано (це підтверджено) - вашій пам'яті позаздрить самий потужний комп'ютер з великою базою даних.

    Тренуючись таким чином постійно, ви через місяць-два навчитеся тримати увагу постійно включеним ... зможете миттєво відновлювати події будь-якого періоду життя аж до народження, будете легко запам'ятовувати напам'ять величезні шматки тексту і довгі поеми, ряди цифр, набори предметів, гами кольорів, мелодії і т.д.

    9. Ефект Моцарта

    Ефект Моцарта


    Десятиліття тому психолог Франциск Рошер і його колеги зробили відкриття. Виявляється, прослуховування музичних творів Моцарта поліпшує математичне мислення людей. Навіть пацюки долали лабіринти швидше і більш точно після прослуховування Моцарта, ніж після шуму або музики композитора-мінімаліста Пилипа Гласу. У минулому році, Рошер повідомив, що для щурів соната Моцарта є стимулятором діяльності трьох генів, пов'язаних з клітинами, що передають сигнали в мозок.

    Це самий гармонічний спосіб поліпшити ваші розумові здібності. Але перш, ніж ви візьмете компакт-диски, візьміть до відома, що не кожен, хто прагне до ефекту Моцарта, Получется його. До того ж, навіть його прихильники схиляються до того, що музика підвищує здібності мозку, тому що змушує слухачів почувати себе краще. Відбувається одночасно і розслаблення, і стимулювання організму.

    10. Пийте, але в міру!

    Пийте, але в міру!


    Дослідження, що задіють 3500 японських чоловіків, встановило, що у тих, хто вживає невелику кількість алкоголю, краще розвинена функція пізнавання, ніж у тих, хто не п'є взагалі. Але, на жаль, як тільки ви випиваєте більше, ніж належить, ваша пам'ять відразу погіршується.

    Дослідження на щурах визначило, що ті, хто споживає багато алкоголю, втрачають клітини відразу після його розпивання. Доведено, що алкоголь не тільки ушкоджує розумові здібності, але і перешкоджає їх відновленню.

    11. Любов для мозку

    Любов для мозку


    У серії досліджень доктора Катлера і його колегами в університеті Пенсільванії і пізніше в Стенфордському університеті було виявлено, що регулярний сексуальний контакт надавав сприятливий вплив на жінок. Сексуальний контакт, принаймні, раз на тиждень приводив до регулярних менструальним циклам, більш коротким менструацій, затримував менопаузу, збільшував рівень естрогену й уповільнював процес старіння. Збільшення рівня естрогену за рахунок збільшення кількості занять сексом допомагає покращити мозкову діяльність.

    У дослідженні доктора Катлера наявність оргазму не було настільки важливим. Близькість і емоційне з'єднання були найвпливовішими чинниками.

    12. Вправа очима

    Вправа очима
    натисніть на картинку

    За останніми даними наукових досліджень, щоденне виконання наступної вправи всього лише протягом 30 секунд покращує пам'ять на 10%: необхідно одночасно рухати зіницями з боку в бік. Дана вправа посилює координацію обох півкуль мозку і сприяє активізації його зон, відповідальних за пам'ять.

    Фізіологія

    Фізіологія


    Так само для мозку дуже важливо своєчасне і повноцінне надходження кисню. Для цього достатньо глибоко дихати в той момент, коли вам потрібно поворушити звивинами. Мозкову діяльність однаково ефективно покращують і релаксація, і велика кількість кисню в крові, а при глибокому диханні організм розслабляється. Причому дихати треба тільки через ніс і сидіти рівно. Така поза дозволить зосередитися і мислити більш «розсудливо». Поекспериментуйте: спочатку вирішите в розумі яку-небудь математичну задачу, сидячи на стільці сутулячись і з відкритим ротом, а потім - випроставшись, із закритим ротом. Ви відразу побачите різницю.

    А фізичних вправ достатньо для того, щоб до головного мозку почала надходити кров. Невелика зарядка «розбудить» мозок і активізує його діяльність. Найкраще пройтися, а й простих вправ на місці (присідання, стрибки) може бути достатньо. Ви напевно помічали, що коли ви йдете, потік думок набагато активніший.

    Учені з Інституту біологічних досліджень "Salk", штат Каліфорнія, з'ясували, що у мишей, що бігають в обертовому колесі, удвічі більше клітин у тій області мозку, яка відповідає за вивчення і пам'ять. Чому ж розумові здібності більш активних гризунів краще? Можливо, добровільні фізичні навантаження не настільки важкі і тому більш вигідні. Це означає, що, займаючись спортом із задоволенням, ви стаєте більш дотепними і щасливими.

    І звичайно для мозку необхідна правильна їжа..

    І звичайно для мозку необхідна правильна їжа..

    Їжте рибу!

    Масло, знайдене у волоських горіхах і рибі, довго вважалося корисним тільки для серця. Але недавнє дослідження встановило, що воно корисне і для мозку. Відбувається не тільки поліпшення системи циркуляції повітря, яка поставляє кисень до голови, але і поліпшується функція мембран клітин. Ось чому люди, які споживають багато риби, менш схильні до депресії, недоумства, навіть порушення уваги. Вчені відзначили, що жирні речовини необхідні для розумового розвитку дітей. Можливо, що ваше власне розумовий розвиток і навіть інтелект, може бути поліпшений при достатньому споживанні цієї олії.

    Вживайте, принаймні, три шматочки риби в тиждень. Наприклад, лосось, сардину, тунця.

    Ви можете споживати щодня близько 30 відсотків калорій у вигляді жиру, але більшість з них повинні надходити від вищезгаданої риби, маслинової олії, горіхів. Уникайте жирів, що містяться в крекерах і різних закусках.

    Правильне харчування необхідно мозку, щоб будувати свої клітини чисто фізично, і кров повинна постійно доставляти мозку поживні речовини - будівельні матеріали. Які будівельні матеріали необхідні мозку? Це достатня кількість жирних кислот рослинного походження, основними джерелами яких є рослинне масло. З мінеральних речовин мозку необхідні фосфор, сірка, мідь, цинк, кальцій, залізо і магній.

    Фосфор сприяє утворенню клітин мозку. Продукти, що містять фосфор: боби, кольорова капуста, селера, огірки, редиска, соя, волоські горіхи.

    Сірка необхідна для нормальної здатності клітин мозку насичуватися киснем. Сірка міститься в капусті, моркві, огірках, часнику, інжир, цибулі, картоплі.

    Цинк підвищує розумові здібності і поліпшує склад крові, а також запобігає деякі нервові захворювання. Цинк міститься в пророщеній пшениці і пшеничних висівках.

    Кальцій необхідний для нормальних процесів кровотворення, перешкоджає проникненню в кров хвороботворних мікроорганізмів, а значить, оберігає від інфекції. Кальцій містять яблука, абрикоси, буряк, капуста, морква, вишня, огірки, виноград, зелені овочі, мигдаль, апельсини, персики, ананас, полуниця, незбиране зерно.

    Залізо забезпечує нормальний склад крові і необхідний рівень гемоглобіну в крові, без нього неможливі життєво важливі процеси в тканинах головного мозку. Залізом багаті квасоля, капуста, вишня, зелені овочі, гірчиця, апельсини, горох, ананаси, помідори, рис, молюски, яблука.

    Магній необхідний для нормального функціонування нервової системи і профілактики нервових захворювань, безсоння, занепокоєння, головного болю, тривожності. Магній можна одержати з таких продуктів, як мигдаль, салат-латук, м'ята, цикорій, оливки, арахіс, картопля, гарбуз, слива, волоські горіхи, цільні зерна пшениці.

    Крім того, мозок потребує цілому ряді вітамінів, особливо групи Е і групи В. Ці вітаміни містяться в листі салату, соняшниковій олії, пророщеній пшениці, горіхах, сухих бобах, полірованому рисі, зелені гірчиці, капусті, шпинаті, апельсинах, грейпфрутах, дині , авокадо, бананах.

    І, звичайно, мозку необхідна велика кількість кисню. Такі продукти, як картопля, петрушка, м'ята, хрін, редис, цибуля, помідори, сприяють насиченню мозку киснем.

    Чи не найбільш цінним продуктом для мозку є яблука. Містяться в них, дуже благотворно впливають на судини мозку. Вони зміцнюють і оздоровлюють клітини, що вистилають внутрішній шар судин, підвищують еластичність судин і перешкоджають їх закупорці. А тому яблука знижують вірогідність крововиливу в мозок, часто стає причиною смерті. Одне з найважчих захворювань - крововилив - пов'язане з порушенням мозкового кровообігу через закупорку судин головного мозку. Щоб попередити це небезпечне явище, досить з'їдати всього лише по одному яблуку на день. Речовини, що містяться в яблучному соку, захищають клітини мозку від оксидантного стресу - він веде до втрати пам'яті і зниження інтелекту. Тому яблука і яблучний сік допомагають зберігати ясність розуму в старості. Також яблука допомагають зосередитися.

    Яйца

    Чи не найкраще джерело холіну (він же вітамін B4) - основи для вироблення в організмі ацетілхоліну. Ця речовина впливає на нервові закінчення в мозку, сприяючи поліпшенню роботи пам'яті і швидкості реакції. Люди з неперносімостью до білка можуть замінити яйця бананами, помідорами або горіхами, але в них холіну міститься набагато менше.

    Перепелині яйця
    Обов'язково включайте їх в своє меню 1-2 рази на тиждень. Вони не містять холестерину, стимулюють діяльність головного мозку.

    Курячі яйця також корисні для мозку, але в перепелиних міститься в 5 разів більше калію та фосфору, у 4,5 рази більше заліза, у 6 разів - вітамінів Е і В2, у 1,7 рази - вітаміну А. Перепелині яйця особливо корисні натщесерце в сирому вигляді. На відміну від курячих вони безпечні, оскільки перепілки не хворіють на сальмонельоз.

    Ноотропні засоби і вітаміни

    УВАГА: перед вживанням ноотропних засобів, обов'язково проконсультуйтеся в невропатолога.

    До лікарських засобів поліпшує роботу мозку відносяться препарати категорії ноотропів.

    Ноотроп рослинного походження це «Гінкго Білоба» від компанії «Евалар».
    Ноотроп синтетичного походження «Ноотропіл» (або «Пірацетам»).
    Лецитин (грец. λέκιθος - яєчний жовток) - складні ефіри аміноспірта холіну і дігліцерідфосфорних кислот; є найважливішими представниками фосфоліпідів.
    Вітамінний комплекс, що включає вітамін B5 (наприклад «Біо-Макс»).

    Визначення ноотропних препаратів
    Термін «ноотропи» був вперше запропонований в 1972 р. автором препарату «пірацетам» (К. Жіурджеа) для позначення коштів, надають специфічне активуючий вплив на інтегративні функції мозку, стимулюючих навчання, поліпшують пам'ять і розумову діяльність, підвищують стійкість мозку до агресивних дій, підсилюють кортико-субкортікальних зв'язку. Останнім часом запропоновано кілька інший зміст цього терміна, що передбачає, що ноотропні слід вважати речовини, що активують вищу інтегративну діяльність мозку, відновлюють порушені мнестичні (тобто пов'язані з пам'яттю) і розумові функції, що знижують неврологічні дефіцити і підвищують резистентність організму до екстремальних впливів.
    Спочатку ноотропи створювалися для лікування: хвороби Паркінсона на ранніх стадіях, старечого слабоумства, хвороби Альцгеймера, нарколепсії, депресії, синдрому порушення уваги і ADHD (синдрому дефіциту уваги і гіперактивності). Зараз же, такі ліки стають "lifestyle drug '- такими ж, як, наприклад, Віагра. За статистикою ВООЗ, третина дорослого населення Європи і Японії приймає препарати цієї групи.

    Ноотропіл

    Фармакологічна дія:
    Ноотропний засіб. Надає позитивний вплив на обмінні процеси мозку: підвищує концентрацію АТФ у мозковій тканині, підсилює синтез РНК і фосфоліпідів, стимулює гліколітичні процеси, посилює утилізацію глюкози. Покращує інтегративну діяльність головного мозку, сприяє консолідації пам'яті, полегшує процес навчання. Змінює швидкість поширення збудження в головному мозку, поліпшує мікроциркуляцію, не надаючи при цьому судинорозширювального дії, пригнічує агрегацію активованих тромбоцитів. Надає захисну дію при ушкодженнях головного мозку, що викликаються гіпоксією, інтоксикаціями, електрошоком, посилює альфа-і бета-активність, знижує дельта-активність ЕЕГ на, зменшує вираженість вестибулярного ністагму. Покращує зв'язки між півкулями головного мозку і синаптичну провідність у неокортикальних структурах, підвищує розумову працездатність, поліпшує мозковий кровообіг. Ефект розвивається поступово Практично не має седативний і психостимулирующим впливом.

    Показання:
    Неврологія: судинні захворювання головного мозку, хронічна цереброваскулярна недостатність (порушення пам'яті, уваги, мови, запаморочення, головний біль); залишкові явища порушень мозкового кровообігу (за ішемічним типом); коматозні і субкоматозних стану (в т.ч. після травм та інтоксикацій головного мозку); реконвалесценція (підвищення рухової та психічної активності), захворювання нервової системи, що супроводжуються зниженням інтелектуально-мнестичних функцій та порушеннями емоційно-вольової сфери (у т.ч. хвороба Альцгеймера). Психіатрія: невротичний синдром, астенодепрессівних синдром (різного генезу, з перевагою в клінічній картині адинамії, астенічних і сенесто-іпохондричних порушень, идеаторной загальмованості); млявоапатичні дефектні стани (шизофренія, психоорганічний синдром); комплексна терапія: психічні захворювання, що протікають на "органічно неповноцінною грунті »; депресивні стани, резистентні до антидепресантів; погана переносимість антипсихотичних ЛС (нейролептиків), для усунення або запобігання викликаються ними соматовегетативних, неврологічних і психічних ускладнень; кортикальна міоклонія. Наркологія: абстинентний алкогольний синдром, пре-і деліріозні стану, абстинентний синдром морфінної, гостре отруєння етанолом, морфіном, барбітуратами, фенаміном; хронічний алкоголізм (з явищами стійких порушень психічної діяльності, астенія, інтелектуально-мнестичні порушення). Серповидноклеточная анемія (у складі комбінованої терапії). У педіатричній практиці: при необхідності прискорити процес навчання і ліквідувати наслідки перинатальних пошкоджень мозку, викликаних внутрішньоутробними інфекціями, гіпоксією, родовою травмою, при олігофренії, затримки розумового розвитку, дитячому церебральному паралічі.



    Схожі матеріали:



    Категорія: Здоров'я | Додав: Костя (07 Червня 2011)
    Переглядів: 13082 | Коментарі: 1 | Теги: здоров'я, їжа, память, медицина, наука, IQ | Рейтинг: 0.0/0