Головна » Статті » Зроби САМ » Двері |

При виборі дверей важливо враховувати не тільки розміри міжкімнатнихпроходів , а й такі що здаються на перший погляд незначними, як наявність ліфта або відсутність, а також номер поверху – всі ці несуттєві деталі можуть у підсумку вилитися в значну суму. Також зверніть увагу на такі деталі, як покриття дверей і їх фурнітура. Купившинелаковані двері, ви можете прогадати, бажаючи зекономити: самостійне фарбування дверей може збільшити вартість дверей в порівнянні з готовими лакованими дверями у кілька разів. Також і при виборі фурнітури зверніть увагу на її вартість і на те, наскільки буде вигідно купувати фурнітуру окремим комплектом, якщо вона вже передбачена для моделі дверей, які ви обрали.
Перед установкою міжкімнатних дверей в домашніх умовах перевірте якість доставленого товару: двері можуть бути з дефектом, який виник як при виробництві, так і під час перевезення. Полінувавшись оглянути двері на предмет браку, ви в подальшому не зможете повернути двері: багато фірм-виробники відмовляються приймати бракований товар, самостійно виявлений покупцем. Перед монтажем дверей необхідно ознайомитися з додатковою спеціальною літературою з установки: інструкцій, доданих до товару, часто буває недостатньо. До встановлення дверей необхідно переконатися у відповідності розміру дверного полотна розміром дверної коробки, вибрати напрямок відкривання дверей. Крім того, необхідно враховувати, що монтаж міжкімнатних дверей відбувається після фарбування стін, клеєння шпалер, але до укладання підлог і прикріплення плінтусів. Для того, щоб двері закривалися щільно, шурупи кріплять так, щоб їх капелюшки не виглядали над поверхнею пластини. Не забудьте особливу увагу приділити петлям, від якості яких залежить легкість і довговічність експлуатації всієї конструкції.
На сьогоднішньому ринку більшість варіантів міжкімнатних дверей продаються вже з блоками, де дверне полотно вже навішені на петлях у дверній коробці. Тому більшість проблем виникає з-за неправильно знятих розмірів дверного отвору. При здійсненні такого заміру важливо визначити розміри дверного отвору по самому вузькому місцю (по ширині і висоті). Вибираючи нові двері, пам’ятайте, що їх розмір має бути на 1,5-2 см менше знятих показників – це полегшить самостійну установку дверей, так як краще вибрати більш вузькі двері і ущільнити згодом зазори, ніж вставляти всю конструкцію щільно або, що теж можливо , намагатися потім розширити дверний проріз.
Після всіх підготовчих дій можна безпосередньо приступати до установки дверей. Для цього необхідно в дверному полотні та коробці зробити посадочні місця для петель – їх необхідно вирізати за розміром і формою петлі. Як правило, на двері встановлюється не більше 3 петель не більше 30 мм шириною. Після стягання всієї конструкції 41-міліметровими шурупами вона виставляється в дверний проріз. Після цього простір між коробкою і стіною заповнюється монтажною піною – не стільки для міцності, скільки для теплоізоляції. Пам’ятайте, що при використанні монтажної піни виключно з метою укріплення дверної коробки, вона з часом може призвести до деформації як двері, так і її каркаса: монтажна піна змінює свої розміри в залежності від вологості і температури. Час висихання монтажної піни складає 6-8 годин, після цього її надлишки необхідно видалити. Після висихання монтажної піни дверна коробка додатково кріпиться до стіни за допомогою 76-міліметрових шурупів і дюбелів, які закриваються спеціальними декоративними заглушками.
Однією з труднощів, що підстерігають новачка при самостійній
установці міжкімнатних дверей, є врізка фурнітури, для чого буде
потрібно використання стамеска і киянка. Секрет професіоналів полягає в
наступному: необхідно наносити чіткі і різкі удари по стамесці, яку
потрібно тримати під правильним кутом. Для полегшення проведення цієї
важливої операції можна використовувати спеціальні дверні козли, які
просто сконструювати з декількох шматків картону і деревини. На
останньому етапі, як правило, встановлюються наличники, монтаж яких
після зробленої установки дверної коробки не представляє особливої
праці. Для кріплення наличників використовуються шпонки, рідкі цвяхи і
силіконовий клей. Останнім штрихом стає врізання замка.
Переглядів: 4452 | Рейтинг: 0.0/0 |