Головна » Статті » Зроби САМ » Двері |

Врізні замки розташовані всередині полотна дверей, що служить для нього одночасно захистом і кріпленням. Оскільки зовні такий замок не видно, то це естетично вигідний варіант. Варто відзначити, що існує декілька варіантів врізки. Вкладні замки підставляються зсередини полотна, завдяки чому отворів для його полотна набагато менше, що набагато збільшує міцність такої конструкції. Другий варіант кріплення замків найбільш популярний.
За типом призначення також виділяють дві основні групи замків для металевих дверей. Перша група – фіксуючі, або фіксуючо-замикаючі, замки: як правило, це конструкція з ручками, з фальовою засувкою, інакше також називається нижнім замком. Функція таких замків проста: зафіксувати двері в закритому положенні для того, щоб замкнути на основний замок. Враховуючи вагу всієї конструкції сталевих дверей, за відсутності такого замку двері при запиранні доведеться притримувати коліном або рукою. Друга група замків – замикаючі, являє собою конструкцію без ручок, засувок і встановлюється, як правило, у верхню частину дверей, від чого часто неофіційно іменується верхнім замком. Такі замки не мають фіксатора і призначені виключно для замикання.
За принципом роботи основна маса замків для сталевих дверей також ділиться на дві основні групи – плоско-сувальдні, або просто сувальдні замки і штифтові (вони ж личинкові або циліндрові) замки. Розходження цих груп полягає в роботі центрального механізму замка.
Плоско-сувальдні замки відомі ще з часу Середніх століть. Вони є одним з найбільш поширених типів замків. Свою назву сувальдні механізми отримали за назвою основної деталі механізму – сувальди, яка інакше іноді іменується цугалью. Сувальди представляють собою плоскі пластини, що виготовляються, як правило, зі сталі або латуні і приводяться в дію ключем. Сувальди розрізняють за типом переміщення – поступальні і хитні. Сувальдні замки являють собою конструкцію, що складається з корпусу замку, засува, стійки, сувальди, вікна і паза під стійку, вирізу хвостовика під ключ, пальця замку і робочих закраїн сувальди. За типом взаємодії ключа з сувальдою і виду їх переміщення виділяють кілька основних підкласів сувальдних замків: замки з хитаючими сувальдами (усі сувальди знаходяться на одній осі); замки з плоско-паралельним становищем сувальд; замки з хитаючими сувальдами віконного типу – особливістю таких замків є те , що робітники закраїни сувальд знаходяться всередині них; замки двопакетні з хитаючими сувальдами – такі замки є конструкцією з двома пакетами сувальд; останнім підвидом сувальдних замків є механізми з двосторонньою взаємодією борідок ключа з сувальдами – обидві борідки ключа впливають на кожну сувальду одночасно. Ключі для таких механізмів складаються з стрижня, борідки, головки, отвори під палець і підгрунтя. Основними параметрами будь-якого ключа для сувальдних механізмів є: діаметр стрижня, ширина пакета сувальд і засува, крок нарізки ключа по ширині, крок глибини нарізки. Секретність замка залежить від кількості сувальд. Також при виборі такого замку пам’ятайте про те, що за відсутності спеціальної металевої захисної накладки такі замки легко просвердлити.
Штифтові, або циліндрові, замки універсальні у використанні. Вони являють собою конструкцію, що складається з виконавчого механізму іциліндра . За типом кріплення циліндра штифтові замки бувають накладні, врізні або навісні. Циліндровий механізм являє собою конструкцію з корпусу, в якому обертається циліндр з фігурною свердловиною, кулачка, що служить для пересування засува замку, і пар підпружинених штифтів та зворотніх механізмів. Залежно від кількості рядності штифтів циліндрові замки діляться на наступні типи: однорядні (усі штифти розташовуються в один ряд); дворядні (штифти розташовані з двох сторін ключа в одній площині); хрестоподібні (кодові штифти розташовані хрестоподібно); циліндрові механізми з поворотними штифтами. Циліндрові замки відрізняються високою секретністю, але низькими охоронними властивостями.
Переглядів: 2944 | Рейтинг: 0.0/0 |